Operace povadlé stěny břišní - abdominoplastika

 
<

DALŠÍ INFORMACE

Abdominoplastika

Operace povadlé stěny břišní po porodu nebo po velké redukci váhy se provádí ve státních zdravotnických zařízeních a také v privátních pracovištích plastické a estetické chirurgie.Dlouhodobé statistiky potvrzují tu skutečnost, že právě při abdominoplastikách dochází nejčastěji k závažným pooperačním komplikacím na rozdíl od jiných kosmetických vad.Týká se to především korekcí stěny břišní u obézních žen, u žen s onemocněním žilního systému dolních končetin nebo u žen s poruchou krevní srážlivosti.Tyto ženy by neměly být operovány na soukromých pracovištích estetické chirurgie, ale v nemocnicích, které disponují širokým medicínským zázemím schopným řešit neočekávaně vzniklé vážné pooperační komplikace.

Abdominoplastika vyžaduje kompletní uvolnění stěny břišní od třísel až po oblouky žeberní s následnou redukcí kůže a výslednou jizvou v podbřišku nebo jizvou i vertikální v podobě obráceného písmene T. Při kompletní abdominoplastice se obvykle sešívají i rozestouplé přímé svaly břišní.

DALŠÍ INFORMACE

Abdominoplastika

Doba hospitalizace je obvykle 2-5 dnů, stehy odstraňujeme 17.-21.den po operaci.Pokud jsou sešívány i přímé břišní svaly, je nutné postupné zatěžování stěny břišní  s rekonvalescencí  4-6 týdnů.

Moje průměrná doba operace: 1 hodina a 15 minut

>
 
 

operace nosu / augmentace prsou / modelace prsou / operace obličeje facelift / miniabdominoplastika /