Výběr estetického chirurga

 
<

Na co je třeba myslet před operací

Výběr estetického chirurga

1. Je vhodné si ověřit, zda plastický chirurg vlastní certifikát Společnosti estetické chirurgie J.E.Purkyně, který se vydává po atestaci z plastické chirurgie a po provedení stanoveného počtu operací kosmetických vad. Certifikát nemusí vždy vypovídat o kvalitě plastického chirurga. Vyloučí to však tu skutečnost, že někteří chirurgové či lékaři jiných oborů inzerují provádění plastických operací a to aniž by měli atestaci z oboru plastické chirurgie.

2. Pokud si zvolíte pracoviště s více plastickými chirurgy, je dobré si informovat na recepci či sekretariátu, který z chirurgů je nejvhodnější pro korekci vaší kosmetické vady.

3. Dobrá pověst estetického chirurga by měla být však pro vaši volbu rozhodující. Jakýmsi nepřímým ukazatelem kvality plastického chirurga je kromě délky poskytovaným termínů na konzultace a operace i jeho zásadovost odmítnout všechny pacienty, kteří operaci nepotřebují.

 

 

4. Zkušenost plastického chirurga daná nejen věkem, ale vysokým počtem úspěšně provedených operací, může být také jednou z cest pro vaše rozhodnutí. Neznamená to však, že mladý nadějný plastický chirurg nemá dobré výsledky. Někdy je tomu naopak. Často se setkáváme s případy, kdy plastický chirurg s mnohaletou praxí stále opakuje některé chyby, které přinášejí neuspokojivé výsledky. Každý chirurg a to bez rozdílu věku by měl vždy zvážit hranici svých možností a schopností, kterou kosmetickou vadu může bezpečně operovat a kterou nikoliv.

5. Při výběru estetického chirurga je vhodné si také ověřit cenové relace za operace. Jsou-li příliš nízké v porovnání s jinými pracovišti, může to svědčit o menší klientele chirurga. Na druhé straně však ani nadprůměrné ceny za operace nemusí potvrzovat kvalitu operatéra.

 

>
 
 

operace nosu / augmentace prsou / modelace prsou / operace obličeje facelift / miniabdominoplastika /